Офіційний сайт Костянтина Немічева

Захистити дітей – обмежити торгівлю алкоголем біля дитячих закладів

Круглий стіл на тему обмеження торгівлі алкоголем біля дитячих закладів

За ініціативою Костянтина Немічева у Харківську міську раду був спрямований проект рішення, зміст якого стосується деяких обмежень. Так, зрозуміло, що ми живимо у вільній країні, принаймні за Конституцією, але обмеження які пропонує ввести лідер харківського Національного Корпусу стосуються, мабуть, якнайважливішого – безпеки дітей.

Зараз в Харкові, та й у в цілому в Україні, склалося небезпечна ситуація з торгівлею алкоголем, — каже Костянтин Немічев.  – Треба зауважити, що майже у всіх містах існують точки продажу алкоголем біля дитячих закладів. Біля шкіл, дитячих садків, закладів позашкільного навчання. Це є неприпустимим. Мало того, що це пряма пропаганда алкоголю, це й ще штучне створення криміногенних ситуацій навколо місць, де знаходяться діти.

Костянтин Немічев, також зауважив, що до 2010 року існував закон, який забороняв торгівлю спиртним ближче ніж 300 метрів до навчальних закладів. Але згодом цей закон був усунутий.   Зараз всі обмеження знаходяться у компетенції місцевої влади. Так у деяких містах місцеві ради прийняли відповідні рішення (наприклад, у Луцьку), але у більшості міст депутати так й не знайшли в себе політичної волі, щоб захистити дітей.

У Харкові за цю справу взялися у Національному Корпусі. Так Костянтином Немічевим, його командою та деякими міськими депутатами був розроблений проект рішення. Через депутата міської ради Ігоря Черняка цей проект був переданий у міськвиконком. Також триває збір підписів на сайті петицій Харківської міської ради.

Костянтин Немічев ініціював проведення круглого столу за участю міських депутатів, представників громадських об’єднань, та Головного управління МВС у Харківської області. На цьому круглому столі всі учасники були солідарні, що така проблема є та її потрібно вирішувати. Тому всі, хто брав участь у круглому столі, домовились про створення робочої групи, метою якої стає просування рішення по обмеженню продажу алкоголю біля дитячих закладів. У рішенні пропонується обмежити торгівлю у точках продажу спиртним з 8:30 до 18:00 у радіусі 300 метрів біля шкіл, дитячих садків та таке інше. Тобто саме у той час коли діти знаходяться у дитячих закладів всі алкоточки, які знаходяться поряд, не будуть продавати спиртне. Таким чином буде знижений ризик створення кримінальних ситуацій біля дитячих закладів.

Треба сказати, що ми не дуже сподіваємось, що наша міськрада знайде сили та волю для того, щоб захистити наших дітей, — коментує лідер харківського Національного Корпусу Костянтин Немічев. – Річ у тому, що все що стосується комерційних інтересів, навіть тих шкодить суспільству, знаходить підтримку у нашої владі, як місцевої так й центральної. Але, коли наші люди, особливо діти, знаходяться у потенційній небезпеці, ми особисто не можемо стояти осторонь. Тому ми беремо на себе відповідальність й захищаємо громаду. Навіть якщо міськрада не підтримає наш проект рішення, ми не зупинимось. Ми підемо далі, навіть якщо потрібно то змінимо всю цю антинародну владу: з верху до низу.

поділитися